| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


272.30 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Compact and punchy surfskate inspired by the Channel Islands Fishbeard. Choose CX for snappy pump or C7 for ultra-smooth flow. A ready-to-ride 2024 complete built for carving, bowls, and surf training on flat days.
| (Selected) CX | (Selected) C7 | |
| Color | Blue | Blue |
| Wheel color | Black | Black |
| Wheelbase (cm) | 41.91cm | 41.91cm |
| Bearings | Abec 7 | Abec 7 |
| Wheel diameter | 70mm | 70mm |
| Wheel hardness | 81a | 81a |
| Collections | 2024, 2024 | 2024, 2024 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.87" | 9.87" |
| Board Width ( cm ) | 25.08cm, 25.08cm | 25.08cm, 25.08cm |
| Board Length ( cm ) | 74.93cm | 74.93cm |
| Board Length (\'\') | 29.50" | 29.50" |
| Unit weight | 2100g | 2100g |
| Wheelbase \'\' | 16.50" | 16.50" |
| MODEL NAME | Lost Rnf Retro, Lost Rnf Retro 29.5" | Lost Rnf Retro, Lost Rnf Retro 29.5" |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete | Complete |
| Color | Blue |
| Wheel color | Black |
| Wheelbase (cm) | 41.91cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 70mm |
| Wheel hardness | 81a |
| Collections | 2024, 2024 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.87" |
| Board Width ( cm ) | 25.08cm, 25.08cm |
| Board Length ( cm ) | 74.93cm |
| Board Length (\'\') | 29.50" |
| Unit weight | 2100g |
| Wheelbase \'\' | 16.50" |
| MODEL NAME | Lost Rnf Retro, Lost Rnf Retro 29.5" |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| Color | Blue |
| Wheel color | Black |
| Wheelbase (cm) | 41.91cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 70mm |
| Wheel hardness | 81a |
| Collections | 2024, 2024 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.87" |
| Board Width ( cm ) | 25.08cm, 25.08cm |
| Board Length ( cm ) | 74.93cm |
| Board Length (\'\') | 29.50" |
| Unit weight | 2100g |
| Wheelbase \'\' | 16.50" |
| MODEL NAME | Lost Rnf Retro, Lost Rnf Retro 29.5" |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |