| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


251.30 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Compact and punchy surfskate inspired by the Channel Islands Fishbeard. Choose CX for snappy pump or C7 for ultra-smooth flow. A ready-to-ride 2024 complete built for carving, bowls, and surf training on flat days.
Carver x Lost RNF Retro 29.5" 2024 surfskate. Compact fish shape with responsive tail, grippy wheels, and precision bearings. Choose CX for snappy pumping or C7 for ultra-smooth surfy flow. A complete board for surf training, carving, bowls, and everyday city cruising.
| (Selected) CX | (Selected) C7 | |
| Color | Firefly | Firefly |
| Wheel color | Black | Black |
| Wheelbase (cm) | 41.91cm | 41.91cm |
| Bearings | Abec 7 | Abec 7 |
| Wheel diameter | 69mm | 69mm |
| Wheel hardness | 78a | 78a |
| Collections | 2024, 2024 | 2024, 2024 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.87" | 9.87" |
| Board Width ( cm ) | 25.08cm, 25.08cm | 25.08cm, 25.08cm |
| Board Length ( cm ) | 76.83cm | 76.83cm |
| Board Length (\'\') | 30.25" | 30.25" |
| Unit weight | 2100g | 2100g |
| Wheelbase \'\' | 16.50" | 16.50" |
| MODEL NAME | Firefly | Firefly |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete | Complete |
| Color | Firefly |
| Wheel color | Black |
| Wheelbase (cm) | 41.91cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 69mm |
| Wheel hardness | 78a |
| Collections | 2024, 2024 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.87" |
| Board Width ( cm ) | 25.08cm, 25.08cm |
| Board Length ( cm ) | 76.83cm |
| Board Length (\'\') | 30.25" |
| Unit weight | 2100g |
| Wheelbase \'\' | 16.50" |
| MODEL NAME | Firefly |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| Color | Firefly |
| Wheel color | Black |
| Wheelbase (cm) | 41.91cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 69mm |
| Wheel hardness | 78a |
| Collections | 2024, 2024 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.87" |
| Board Width ( cm ) | 25.08cm, 25.08cm |
| Board Length ( cm ) | 76.83cm |
| Board Length (\'\') | 30.25" |
| Unit weight | 2100g |
| Wheelbase \'\' | 16.50" |
| MODEL NAME | Firefly |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |