| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


188.30 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Compact and punchy surfskate inspired by the Channel Islands Fishbeard. Choose CX for snappy pump or C7 for ultra-smooth flow. A ready-to-ride 2024 complete built for carving, bowls, and surf training on flat days.
Carver x Lost RNF Retro 29.5" 2024 surfskate. Compact fish shape with responsive tail, grippy wheels, and precision bearings. Choose CX for snappy pumping or C7 for ultra-smooth surfy flow. A complete board for surf training, carving, bowls, and everyday city cruising.
| (Selected) C5 | |
| Wheelbase (cm) | 35.86cm |
| Wheel diameter | 60mm |
| Wheel hardness | 81a |
| Collections | 2024 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.12" |
| Board Width ( cm ) | 23.16cm |
| Board Length ( cm ) | 66.04cm |
| Board Length (\'\') | 26" |
| Unit weight | Inconnu |
| Wheelbase \'\' | 14.12" |
| MODEL NAME | Lazer Fazer 26" |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| Wheelbase (cm) | 35.86cm |
| Wheel diameter | 60mm |
| Wheel hardness | 81a |
| Collections | 2024 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.12" |
| Board Width ( cm ) | 23.16cm |
| Board Length ( cm ) | 66.04cm |
| Board Length (\'\') | 26" |
| Unit weight | Inconnu |
| Wheelbase \'\' | 14.12" |
| MODEL NAME | Lazer Fazer 26" |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |