| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


759.20 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
| (Selected) | (Selected) 188 | (Selected) 164 | (Selected) 172 | (Selected) 180 | |
| Collections | 2026 | 2026 | 2026 | 2026 | |
| Gender | Unisex | Unisex | Unisex | Unisex | |
| Nose Width | 133 | 130 | 131 | 132 | |
| Waist Width | 92 | 92 | 92 | 92 | |
| Tail Width | 119 | 116 | 117 | 118 | |
| Level | Intermediate - Expert | Intermediate - Expert | Intermediate - Expert | Intermediate - Expert | |
| Unit weight | 2150 g | 1765 g | 1885 g | 2000 g | |
| Radius | 18 | 16.5 | 17 | 17.5 | |
| Ski Category | All Mountain - Piste | All Mountain - Piste | All Mountain - Piste | All Mountain - Piste | |
| MODEL NAME | Declivity 92 Ti R | Declivity 92 Ti R | Declivity 92 Ti R | Declivity 92 Ti R | |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Nose Width | 133 |
| Waist Width | 92 |
| Tail Width | 119 |
| Level | Intermediate - Expert |
| Unit weight | 2150 g |
| Radius | 18 |
| Ski Category | All Mountain - Piste |
| MODEL NAME | Declivity 92 Ti R |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Nose Width | 130 |
| Waist Width | 92 |
| Tail Width | 116 |
| Level | Intermediate - Expert |
| Unit weight | 1765 g |
| Radius | 16.5 |
| Ski Category | All Mountain - Piste |
| MODEL NAME | Declivity 92 Ti R |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Nose Width | 131 |
| Waist Width | 92 |
| Tail Width | 117 |
| Level | Intermediate - Expert |
| Unit weight | 1885 g |
| Radius | 17 |
| Ski Category | All Mountain - Piste |
| MODEL NAME | Declivity 92 Ti R |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Nose Width | 132 |
| Waist Width | 92 |
| Tail Width | 118 |
| Level | Intermediate - Expert |
| Unit weight | 2000 g |
| Radius | 17.5 |
| Ski Category | All Mountain - Piste |
| MODEL NAME | Declivity 92 Ti R |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |