| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


467.46 CHF
blau/holz
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Ski Elan Ripstick 86 W 2019
| (Selected) 150 / blau/holz | (Selected) 157 / blau/holz | (Selected) 164 / blau/holz | (Selected) 171 / blau/holz | (Selected) 178 / blau/holz | |
| Collections | 2025 | 2025 | 2025 | 2025 | 2025 |
| Gender | Women | Women | Women | Women | Women |
| Nose Width | 121 | 121 | 121 | 121 | 121 |
| Waist Width | 82 | 82 | 82 | 82 | 82 |
| Tail Width | 103 | 103 | 103 | 103 | 103 |
| Level | Intermediate - Advanced | Intermediate - Advanced | Intermediate - Advanced | Intermediate - Advanced | Intermediate - Advanced |
| Unit weight | 1090g | 1120g | 1230g | 1320g | Inconnu |
| Radius | 13.0 | 14.5 | 16.1 | 17.6 | 19.6 |
| Ski Category | Touring | Touring | Touring | Touring | Touring |
| MODEL NAME | Lynx 82 W | Lynx 82 W | Lynx 82 W | Lynx 82 W | Lynx 82 W |
| Collections | 2025 |
| Gender | Women |
| Nose Width | 121 |
| Waist Width | 82 |
| Tail Width | 103 |
| Level | Intermediate - Advanced |
| Unit weight | 1090g |
| Radius | 13.0 |
| Ski Category | Touring |
| MODEL NAME | Lynx 82 W |
| Collections | 2025 |
| Gender | Women |
| Nose Width | 121 |
| Waist Width | 82 |
| Tail Width | 103 |
| Level | Intermediate - Advanced |
| Unit weight | 1120g |
| Radius | 14.5 |
| Ski Category | Touring |
| MODEL NAME | Lynx 82 W |
| Collections | 2025 |
| Gender | Women |
| Nose Width | 121 |
| Waist Width | 82 |
| Tail Width | 103 |
| Level | Intermediate - Advanced |
| Unit weight | 1230g |
| Radius | 16.1 |
| Ski Category | Touring |
| MODEL NAME | Lynx 82 W |
| Collections | 2025 |
| Gender | Women |
| Nose Width | 121 |
| Waist Width | 82 |
| Tail Width | 103 |
| Level | Intermediate - Advanced |
| Unit weight | 1320g |
| Radius | 17.6 |
| Ski Category | Touring |
| MODEL NAME | Lynx 82 W |
| Collections | 2025 |
| Gender | Women |
| Nose Width | 121 |
| Waist Width | 82 |
| Tail Width | 103 |
| Level | Intermediate - Advanced |
| Unit weight | Inconnu |
| Radius | 19.6 |
| Ski Category | Touring |
| MODEL NAME | Lynx 82 W |