- MATERIALS
• 8.25” X 32” X 14.25”WB
• Resin-7 hard rock maple
• 5.5” Tensor alloy trucks with hollow kingpins
• Globe Abec-7 bearings
• 53mm 99a wheels
| age group | Adults |
| Bearing | Abec 7 |
| Color | Road To Run |
| Wheel color | White |
| Max Load | 100 Kg |
| Wheelbase (cm) | 36.19cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 53mm |
| Wheel hardness | 99a |
| Collections | 2023 |
| Board Width ( '' ) | 8.25" |
| Board Width ( cm ) | 20.95cm |
| Board Length ( cm ) | 81.28cm |
| Board Length ('') | 32.00" |
| Unit weight | 2100g |
| Wheelbase '' | 14.25" |
| READY FOR GALAXUS | YES |
| MODEL NAME | G2 Ramones |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| LABEL CATEGORY NAME | Skateboard |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |

ICESKATES













































