| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


244.30 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Compact and punchy surfskate inspired by the Channel Islands Fishbeard. Choose CX for snappy pump or C7 for ultra-smooth flow. A ready-to-ride 2024 complete built for carving, bowls, and surf training on flat days.
Carver x Lost RNF Retro 29.5" 2024 surfskate. Compact fish shape with responsive tail, grippy wheels, and precision bearings. Choose CX for snappy pumping or C7 for ultra-smooth surfy flow. A complete board for surf training, carving, bowls, and everyday city cruising.
| (Selected) CX | (Selected) C7 | |
| Color | White | White |
| Wheel color | Black | Black |
| Wheelbase (cm) | 43.81cm | 43.81cm |
| Bearings | Abec 7 | Abec 7 |
| Wheel diameter | 68mm | 68mm |
| Wheel hardness | 78a | 78a |
| Collections | 2025, 2025 | 2025, 2025 |
| Board Width ( \'\' ) | 10.00\'\', 10.5" | 10.00\'\', 10.5" |
| Board Width ( cm ) | 25.40cm, 26.67cm | 25.40cm, 26.67cm |
| Board Length ( cm ) | 78.74cm | 78.74cm |
| Board Length (\'\') | 31.00", 31" | 31.00", 31" |
| Unit weight | 2100 g, Inconnu | 2100 g, Inconnu |
| Wheelbase \'\' | 17.25", 17.25\'\' | 17.25", 17.25\'\' |
| MODEL NAME | Lost Rad Ripper 31", Lost Rad Ripper | Lost Rad Ripper 31", Lost Rad Ripper |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete | Complete |
| Color | White |
| Wheel color | Black |
| Wheelbase (cm) | 43.81cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 68mm |
| Wheel hardness | 78a |
| Collections | 2025, 2025 |
| Board Width ( \'\' ) | 10.00\'\', 10.5" |
| Board Width ( cm ) | 25.40cm, 26.67cm |
| Board Length ( cm ) | 78.74cm |
| Board Length (\'\') | 31.00", 31" |
| Unit weight | 2100 g, Inconnu |
| Wheelbase \'\' | 17.25", 17.25\'\' |
| MODEL NAME | Lost Rad Ripper 31", Lost Rad Ripper |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| Color | White |
| Wheel color | Black |
| Wheelbase (cm) | 43.81cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 68mm |
| Wheel hardness | 78a |
| Collections | 2025, 2025 |
| Board Width ( \'\' ) | 10.00\'\', 10.5" |
| Board Width ( cm ) | 25.40cm, 26.67cm |
| Board Length ( cm ) | 78.74cm |
| Board Length (\'\') | 31.00", 31" |
| Unit weight | 2100 g, Inconnu |
| Wheelbase \'\' | 17.25", 17.25\'\' |
| MODEL NAME | Lost Rad Ripper 31", Lost Rad Ripper |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |