| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


199.20 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Compact and punchy surfskate inspired by the Channel Islands Fishbeard. Choose CX for snappy pump or C7 for ultra-smooth flow. A ready-to-ride 2024 complete built for carving, bowls, and surf training on flat days.
Carver x Lost RNF Retro 29.5" 2024 surfskate. Compact fish shape with responsive tail, grippy wheels, and precision bearings. Choose CX for snappy pumping or C7 for ultra-smooth surfy flow. A complete board for surf training, carving, bowls, and everyday city cruising.
| (Selected) CX | |
| Color | White |
| Wheel color | Black |
| Wheelbase (cm) | 38.73cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 68mm |
| Wheel hardness | 78a |
| Collections | 2025 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.75" |
| Board Width ( cm ) | 24.76cm |
| Board Length ( cm ) | 73.66cm |
| Board Length (\'\') | 29.00" |
| Unit weight | 2100g |
| Wheelbase \'\' | 15.25", 15.25" |
| MODEL NAME | Triton by Carver Astral |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| Color | White |
| Wheel color | Black |
| Wheelbase (cm) | 38.73cm |
| Bearings | Abec 7 |
| Wheel diameter | 68mm |
| Wheel hardness | 78a |
| Collections | 2025 |
| Board Width ( \'\' ) | 9.75" |
| Board Width ( cm ) | 24.76cm |
| Board Length ( cm ) | 73.66cm |
| Board Length (\'\') | 29.00" |
| Unit weight | 2100g |
| Wheelbase \'\' | 15.25", 15.25" |
| MODEL NAME | Triton by Carver Astral |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |