| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


636.30 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Ski Line Supernatural 100 2019
Ski Line Supernatural 86 2019
Ski Line Supernatural 100 2020
Ski Line Supernatural 86 2020
| (Selected) 175 | (Selected) 183 | (Selected) 189 | |
| Collections | 2024 | 2024 | 2024 |
| Gender | Men | Men | Men |
| Nose Width | 152 | 152 | 152 |
| Waist Width | 118 | 118 | 118 |
| Tail Width | 138 | 138 | 138 |
| Level | Expert | Expert | Expert |
| Unit weight | 1900g | 1900g | 1900g |
| Radius | 17.5 | 19.5 | 21.0 |
| Ski Category | Touring - Freeride | Touring - Freeride | Touring - Freeride |
| MODEL NAME | Vision 118 | Vision 118 | Vision 118 |
| Tail Style | Early Rise | Early Rise | Early Rise |
| Ski Length in cm | 175 | 183 | 189 |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Name of the Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2024 |
| Gender | Men |
| Nose Width | 152 |
| Waist Width | 118 |
| Tail Width | 138 |
| Level | Expert |
| Unit weight | 1900g |
| Radius | 17.5 |
| Ski Category | Touring - Freeride |
| MODEL NAME | Vision 118 |
| Tail Style | Early Rise |
| Ski Length in cm | 175 |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Name of the Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2024 |
| Gender | Men |
| Nose Width | 152 |
| Waist Width | 118 |
| Tail Width | 138 |
| Level | Expert |
| Unit weight | 1900g |
| Radius | 19.5 |
| Ski Category | Touring - Freeride |
| MODEL NAME | Vision 118 |
| Tail Style | Early Rise |
| Ski Length in cm | 183 |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Name of the Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2024 |
| Gender | Men |
| Nose Width | 152 |
| Waist Width | 118 |
| Tail Width | 138 |
| Level | Expert |
| Unit weight | 1900g |
| Radius | 21.0 |
| Ski Category | Touring - Freeride |
| MODEL NAME | Vision 118 |
| Tail Style | Early Rise |
| Ski Length in cm | 189 |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Name of the Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |