| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


781.15 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Ski Line Supernatural 100 2019
Ski Line Supernatural 86 2019
Ski Line Supernatural 100 2020
Ski Line Supernatural 86 2020
| (Selected) 178 | (Selected) 188 | (Selected) 168 | |
| Collections | 2025 | 2025 | 2025 |
| Gender | Men | Men | Men |
| Nose Width | 148 | 148 | 148 |
| Waist Width | 115 | 115 | 115 |
| Tail Width | 143 | 143 | 143 |
| Level | Advanced | Advanced | Advanced |
| Unit weight | 2340 g | 2340 g | 2340 g |
| Radius | 16.2 | 18.4 | 14 |
| Ski Category | All Mountain Freeride | All Mountain Freeride | All Mountain Freeride |
| MODEL NAME | Bacon 115 | Bacon 115 | Bacon 115 |
| Ski Length in cm | 178 | 188 | 168 |
| Collections | 2025 |
| Gender | Men |
| Nose Width | 148 |
| Waist Width | 115 |
| Tail Width | 143 |
| Level | Advanced |
| Unit weight | 2340 g |
| Radius | 16.2 |
| Ski Category | All Mountain Freeride |
| MODEL NAME | Bacon 115 |
| Ski Length in cm | 178 |
| Collections | 2025 |
| Gender | Men |
| Nose Width | 148 |
| Waist Width | 115 |
| Tail Width | 143 |
| Level | Advanced |
| Unit weight | 2340 g |
| Radius | 18.4 |
| Ski Category | All Mountain Freeride |
| MODEL NAME | Bacon 115 |
| Ski Length in cm | 188 |
| Collections | 2025 |
| Gender | Men |
| Nose Width | 148 |
| Waist Width | 115 |
| Tail Width | 143 |
| Level | Advanced |
| Unit weight | 2340 g |
| Radius | 14 |
| Ski Category | All Mountain Freeride |
| MODEL NAME | Bacon 115 |
| Ski Length in cm | 168 |