| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


639.00 CHF
Black Titanium Orange
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
ATK Race Trofeo 2024
ATK Race Trofeo Plus 2024
Fixation ski randonnée ATK Free Raider 14 2017
ATK Race Sl Lightweight Brake World Cup 2024
ATK Race Trofeo Brake World Cup 2024
| (Selected) UNI / Black Titanium Orange | |
| Collections | 2025 |
| DIN Maximum | Race Bindings / to check inside description |
| DIN Minimum | Race Bindings / to check inside description |
| Program | Touring - Race |
| Gender | Unisex |
| Material | Alu 7075, Pom, Titanium |
| Unit weight | 135g |
| Type of Bindings | Touring with Pin ( Tech Bindings ) |
| MODEL NAME | Sl Brake World Cup |
| Plage De Reglage | Pas de reglage possible |
| Stopper Inclus ? | Oui, 70mm |
| Leash Inclus ? | Non |
| Poids Utilisateur | 55 - 75kg |
| Largeur Ski Ideal | 60-70mm |
| Collections | 2025 |
| DIN Maximum | Race Bindings / to check inside description |
| DIN Minimum | Race Bindings / to check inside description |
| Program | Touring - Race |
| Gender | Unisex |
| Material | Alu 7075, Pom, Titanium |
| Unit weight | 135g |
| Type of Bindings | Touring with Pin ( Tech Bindings ) |
| MODEL NAME | Sl Brake World Cup |
| Plage De Reglage | Pas de reglage possible |
| Stopper Inclus ? | Oui, 70mm |
| Leash Inclus ? | Non |
| Poids Utilisateur | 55 - 75kg |
| Largeur Ski Ideal | 60-70mm |