| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


139.00 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Micro Sprite Led Purple Stripe 2023
Micro Sprite Led Saphire Blue 2023
| (Selected) Olive Green | (Selected) Light Blue | (Selected) Pink | (Selected) Dark Grey | |
| Color | Olive Green | Light Blue | Pink | Dark Grey |
| Deck material | Aluminum, non-slip sandpaper coating | Aluminum, non-slip sandpaper coating | Aluminum, non-slip sandpaper coating | Aluminum, non-slip sandpaper coating |
| Deck Width | 11.5 cm | 11.5 cm | 11.5 cm | 11.5 cm |
| Deck Length | 33.5 cm | 33.5 cm | 33.5 cm | 33.5 cm |
| Wheel size | 145mm | 145mm | 145mm | 145mm |
| Wheel diameter | 145 mm | 145 mm | 145 mm | 145 mm |
| Collections | 2026 | 2026 | 2026 | 2026 |
| Gender | Unisex | Unisex | Unisex | Unisex |
| Unit weight | 4.1 kg | 4.1 kg | 4.1 kg | 4.1 kg |
| Number of wheels | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Wheel material | PU | PU | PU | PU |
| Color | Olive Green |
| Deck material | Aluminum, non-slip sandpaper coating |
| Deck Width | 11.5 cm |
| Deck Length | 33.5 cm |
| Wheel size | 145mm |
| Wheel diameter | 145 mm |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Unit weight | 4.1 kg |
| Number of wheels | 2 |
| Wheel material | PU |
| Color | Light Blue |
| Deck material | Aluminum, non-slip sandpaper coating |
| Deck Width | 11.5 cm |
| Deck Length | 33.5 cm |
| Wheel size | 145mm |
| Wheel diameter | 145 mm |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Unit weight | 4.1 kg |
| Number of wheels | 2 |
| Wheel material | PU |
| Color | Pink |
| Deck material | Aluminum, non-slip sandpaper coating |
| Deck Width | 11.5 cm |
| Deck Length | 33.5 cm |
| Wheel size | 145mm |
| Wheel diameter | 145 mm |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Unit weight | 4.1 kg |
| Number of wheels | 2 |
| Wheel material | PU |
| Color | Dark Grey |
| Deck material | Aluminum, non-slip sandpaper coating |
| Deck Width | 11.5 cm |
| Deck Length | 33.5 cm |
| Wheel size | 145mm |
| Wheel diameter | 145 mm |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Unit weight | 4.1 kg |
| Number of wheels | 2 |
| Wheel material | PU |