Flashback shape for ripping pools and cruising
30” x 10” x 15.5”wb | Resin-7 hard rock maple | Mellow Concave
6.5” Tensor alloy trucks | Die-cut griptape with top print | Recycled plastic
deck rails | Featured Artist Andre Razo
| age group | Adults |
| Bearing | Abec 7 |
| Color | Ola |
| Wheel color | Grey |
| Max Load | 100 Kg |
| Wheelbase (cm) | 39.37cm |
| Wheel diameter | 65mm |
| Wheel hardness | 78a |
| Collections | 2023 |
| Board Width ( '' ) | 10.00" |
| Board Width ( cm ) | 25.40cm |
| Board Length ( cm ) | 76.20cm |
| Board Length ('') | 30.00" |
| Unit weight | 2100g |
| Wheelbase '' | 15.5" |
| READY FOR GALAXUS | YES |
| MODEL NAME | Burner |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| LABEL CATEGORY NAME | Skateboard |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |

ICESKATES













































