Flashback shape for ripping pools and cruising
30” x 10” x 15.5”wb | Resin-7 hard rock maple | Mellow Concave
6.5” Tensor alloy trucks | Die-cut griptape with top print | Recycled plastic
deck rails | Featured Artist Andre Razo
| age group | Adults |
| Bearing | Abec 7 |
| Couleur | Ola |
| Couleur de roue | Grey |
| Max Load | 100 Kg |
| Wheelbase (cm) | 39.37cm |
| Diamètre roue | 65mm |
| Roues Dureté | 78a |
| Collections | 2023 |
| Board Largeur ( '' ) | 10.00" |
| Board Largeur ( cm ) | 25.40cm |
| Board Longueur ( cm ) | 76.20cm |
| Board Longueur ( '' ) | 30.00" |
| Poids à l'unité | 2100g |
| Wheelbase '' | 15.5" |
| READY FOR GALAXUS | YES |
| MODEL NAME | Burner |
| SKATEBOARD COMPLETE OR DECK ONLY | Complete |
| LABEL CATEGORY NAME | Skateboard |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |

ICESKATES













































