| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


689.00 CHF
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
The Ski Movement Fly 90 W 2025 is a women’s lightweight, all-mountain snowboard binding with a tuned medium-stiff flex, ergonomic straps, EVA cushioning and tool-less adjustments. Compatible with 162 and 170 cm setups for confident, comfortable riding across varied terrain.
Ski Movement Fly 95 W 2025 — versatile women's all-mountain skis with 95 mm waist, lightweight wood core and rockered tip. Available in 162/170/178 cm for confident carving, flotation in soft snow and reduced swing weight on long days.
| (Selected) 155 | (Selected) 173 | (Selected) 164 | |
| Collections | 2025 | 2025 | 2025 |
| Nose Width | 127 | 133 | 130 |
| Waist Width | 88 | 88 | 88 |
| Tail Width | 109 | 115 | 112 |
| Radius | 13.5 | 14.5 | 14 |
| Ski Category | All-Mountain / Freeride | All-Mountain / Freeride | All-Mountain / Freeride |
| MODEL NAME | Revolution 88 W | Revolution 88 W | Revolution 88 W |
| Ski Length in cm | 155 | 173 | 164 |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Name of the Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Unit weight | 1490g |
| Collections | 2025 |
| Nose Width | 127 |
| Waist Width | 88 |
| Tail Width | 109 |
| Radius | 13.5 |
| Ski Category | All-Mountain / Freeride |
| MODEL NAME | Revolution 88 W |
| Ski Length in cm | 155 |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Name of the Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2025 |
| Nose Width | 133 |
| Waist Width | 88 |
| Tail Width | 115 |
| Radius | 14.5 |
| Ski Category | All-Mountain / Freeride |
| MODEL NAME | Revolution 88 W |
| Ski Length in cm | 173 |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Name of the Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Collections | 2025 |
| Nose Width | 130 |
| Waist Width | 88 |
| Tail Width | 112 |
| Unit weight | 1490g |
| Radius | 14 |
| Ski Category | All-Mountain / Freeride |
| MODEL NAME | Revolution 88 W |
| Ski Length in cm | 164 |
| Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |
| Name of the Ski Bindings Included | No Ski Bindings Included |