| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
After 30 years in Flon, Sports Discount is moving to Boulevard de Grancy 2, 1006 Lausanne!


180.00 CHF
Blue Berry
Olive
Plum
| {0} |
Pas de questions pour le moment.
| Nom: | |
| Email: | |
| Question: | |
|
|
|
| Poser une question |
Micro Kickboard Original Silver 2.0 2023
| (Selected) | (Selected) Plum | (Selected) Olive | (Selected) Blue Berry | |
| Deck material | Reinforced fiberglass (PA) with non-slip coating | Reinforced fiberglass (PA) with non-slip coating | Reinforced fiberglass (PA) with non-slip coating | |
| Deck Width | 17 cm | 17 cm | 17 cm | |
| Deck Length | 63 cm | 63 cm | 63 cm | |
| Wheel size | 120 mm | 120mm | 120mm | |
| Wheel diameter | 120mm | 120 mm | 120mm | |
| Collections | 2026 | 2026 | 2026 | |
| Gender | Unisex | Unisex | Unisex | |
| Unit weight | 3.9 kg | 3.9 kg | 3.9 kg | |
| Number of wheels | 3 | 3 | 3 | |
| Wheel material | PU | PU | PU |
| Deck material | Reinforced fiberglass (PA) with non-slip coating |
| Deck Width | 17 cm |
| Deck Length | 63 cm |
| Wheel size | 120 mm |
| Wheel diameter | 120mm |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Unit weight | 3.9 kg |
| Number of wheels | 3 |
| Wheel material | PU |
| Deck material | Reinforced fiberglass (PA) with non-slip coating |
| Deck Width | 17 cm |
| Deck Length | 63 cm |
| Wheel size | 120mm |
| Wheel diameter | 120 mm |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Unit weight | 3.9 kg |
| Number of wheels | 3 |
| Wheel material | PU |
| Deck material | Reinforced fiberglass (PA) with non-slip coating |
| Deck Width | 17 cm |
| Deck Length | 63 cm |
| Wheel size | 120mm |
| Wheel diameter | 120mm |
| Collections | 2026 |
| Gender | Unisex |
| Unit weight | 3.9 kg |
| Number of wheels | 3 |
| Wheel material | PU |